Yatağa bağımlı hastaların yakınlarına ilkyardım eğitimi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yatağa bağımlı hastaların yakınlarına ilkyardım eğitimi
Manisa'da Türk Kızılay ve AFAD tarafından yatağa bağımlı olan hastaların aileleri ve bakıcılarına, "Genel afet eğitimi, yatalak hastalara müdahale ve ilk yardım eğitimi" verildi.

Türk Kızılay Manisa İl Başkanlığı ve AFAD Manisa İl Müdürlüğü ile imzalanan "Sevdiklerim Güvende" projesi çerçevesinde kent merkezinde bulunan yaklaşık 100 aileye eğitim verilmeye başlandı. Kentte bulunan yatağa bağımlı ailelerin evlerine giden Türk Kızılay ekipleri, kalp masajı, suni solunum, solunum yolu tıkanması ile zehirlenmeler konusunda eğitim verirken, AFAD ekipleri ise genel afet bilinci, yatalak hastalara müdahale, afet öncesi ve afet sırasında yapılması gerekenler konusunda uygulamalı eğitim verdi. Proje ile afet ve acil durumlarda yatağa bağımlı olan hastalara hızlı müdahale edilmesi ve korunması hedefleniyor. Proje çerçevesinde eğitim verilen hasta yakını Enver Artut, aldıkları eğitim ile bilmedikleri birçok konuyu öğrendiklerini söyledi.

Projenin örnek alınarak birçok noktada hayata geçirilmesi gerektiğini dile getiren Artut, şöyle konuştu: "Çok güzel ve başarılı bir eğitim oldu. Biz bu eğitimlerle gerçekten sonrasında çok bilgilendik. Bu proje her yerde devam etmeli ve örnek alınmalı. Türk Kızılay ve AFAD'ın çalışmaları çok güzel ve neler yaptığı ortada. Allah sizleri eksik etmesin"

Karakılınçlı Mahallesinde oturan Ümmühan Ökdem ise "Yapılan projeyi çok faydalı buldum. Bizim bilmediğimiz birçok teknikler vardı onları öğrendik. Çok güzel eğitim aldık, güzel teknikler öğrendik. Eğitimden dolayı memnun kaldık, sağ olsunlar" dedi.
Eğitimlerin sonunda ailelere ekipler tarafından afet kiti ve ilk yardım kitapçığı hediye edildi.


İlçede iki aracın karıştığı kazada 1'i ağır 4 kişi yaralandıÖnceki Haber

İlçede iki aracın karıştığı kazada 1'i a...

Manisa'da durdurulan araçta 26 kilo esrar ele geçirildiSonraki Haber

Manisa'da durdurulan araçta 26 kilo esra...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar